Germany - Schedule & Results
* All times in Central European Summer Time (CEST)
Mon, 25 Jul | ||||||||||||
Start Time | Location | Event | Status | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
09:37 | Sports park Swimming |
Girls - 100m freestyle - Heat 5
BEIERLING Klara Sophie
| Finished | |||||||||
09:39 | Sports park Swimming |
Girls - 100m freestyle - Heat 6
SELIMOVIC Zara
| Finished | |||||||||
09:57 | Sports park Swimming |
Boys - 400m freestyle - Heat 4
REINKE Simon
SCHUBERT Arne | Finished | |||||||||
10:06 | Sports park Swimming |
Girls - 200m butterfly - Heat 2
LUKOSCH Fee
| Finished | |||||||||
10:09 | Sports park Swimming |
Girls - 200m butterfly - Heat 3
RIEFSTAHL Yara-Fay
| Finished | |||||||||
10:22 | Sports park Swimming |
Boys - 100m backstroke - Heat 5
MACHT Sascha
PASSEK Vincent | Finished | |||||||||
10:37 | Sports park Swimming |
Girls - 400m medley - Heat 3
BENKLER Noelle
| Finished | |||||||||
10:56 | Sports park Swimming |
Boys - 200m breaststroke - Heat 3
BILTAEV Subajr
| Finished | |||||||||
10:59 | Sports park Swimming |
Boys - 200m breaststroke - Heat 4
HOLLANK Emilian
| Finished | |||||||||
11:30 | Volleyball Hall Zvolen |
Boys
- Pool A
#1
BUL
Bulgaria
3
GER
Germany
2
| Finished | |||||||||
12:00 | Sports Park Badminton Baseline Sport Arena - 1 |
Girls
- Singles - Groups - Group 6
#6
AUT
Rumpold Anja
21 21
GER
Stern Marie
9 16
| Finished | |||||||||
12:35 | Sports Park Tennis Court 2 |
Boys
- Singles - First Round
#30
LUX
Forman Lenny
0 1
GER
Sickenberger Tom
6 6
| Finished | |||||||||
13:40 | Sports Park Badminton Baseline Sport Arena - 2 |
Boys
- Singles - Groups - Group 6
#19
GER
Pongratz Luis
21 9 21
NED
Duwel Mats
15 21 18
| Finished | |||||||||
14:00 | University Basketball Hall |
Girls
- Group A
#2
GER
Germany
38
FRA
France
74
| Finished | |||||||||
14:30 | Handball Hall Zvolen , Zvolen |
Boys
- Handball - Preliminary Round A
#1001
GER
Germany
40
SVK
Slovakia
17
| Finished | |||||||||
16:15 | Sports Park Badminton Baseline Sport Arena - 1 |
Girls
- Singles - Groups - Group 6
#21
CRO
Buchberger Jelena
21 21
GER
Stern Marie
18 3
| Finished | |||||||||
16:30 | Detva Handball Hall , Detva |
Girls
- Handball - Preliminary Round B
#1007
GER
Germany
28
MNE
Montenegro
19
| Finished | |||||||||
16:30 | Badin Basketball Hall |
Boys
- Group A
#3
GER
Germany
76
TUR
Turkiye
66
| Finished | |||||||||
17:07 | Sports park Athletics |
100 Metres Boys Heat 2
KANTZOG David Christian
| Finished | |||||||||
18:00 | Sports park Swimming |
Girls - 400m medley - Finals
BENKLER Noelle
| Finished | |||||||||
18:08 | Sports park Athletics |
800 Metres Girls Heat 2
LINDNER Emma Michaela
| Finished | |||||||||
18:09 | Sports park Swimming |
Boys - 400m freestyle - Finals
SCHUBERT Arne
| Finished | |||||||||
18:21 | Sports park Swimming |
Girls - 100m freestyle - Semifinals
SELIMOVIC Zara
| Finished | |||||||||
18:32 | Sports park Swimming |
Boys - 200m breaststroke - Semifinals
HOLLANK Emilian
| Finished | |||||||||
18:44 | Sports park Swimming |
Girls - 200m butterfly - Semifinals
RIEFSTAHL Yara-Fay
| Finished | |||||||||
19:00 | Sports park Athletics |
Race Walk 5000 m Boys
RICHARDT Nick Joel
| Finished | |||||||||
19:04 | Sports park Swimming |
Boys - 100m backstroke - Semifinals
PASSEK Vincent
| Finished | |||||||||
Tue, 26 Jul | ||||||||||||
Start Time | Location | Event | Status | |||||||||
09:34 | Sports park Swimming |
Boys - 100m freestyle - Heat 3
REINKE Simon
| Finished | |||||||||
09:36 | Sports park Swimming |
Boys - 100m freestyle - Heat 4
RAJE Michael
| Finished | |||||||||
09:40 | Sports park Athletics |
Decathlon 100 Metres Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
10:02 | Sports park Swimming |
Girls - 400m freestyle - Heat 4
ACKERMANN Julia
BENKLER Noelle | Finished | |||||||||
10:20 | Sports park Athletics |
Decathlon Long Jump Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
10:34 | Sports park Swimming |
Girls - 200m breaststroke - Heat 4
LUDWIG Lena
| Finished | |||||||||
10:43 | Sports park Swimming |
Boys - 200m medley - Heat 2
HAMMER Finn
| Finished | |||||||||
10:46 | Sports park Swimming |
Boys - 200m medley - Heat 3
MACHT Sascha
| Finished | |||||||||
11:00 | City routes of Banska Bystrica |
Time Trial - 8,4 km
MESSEMER Joelle
RUCKER Tina BETZINGER Antonia | Finished | |||||||||
11:26 | Sports Park Judo |
Girls
-48 kg - Round 1 #4
GBR
Shaw Summer
GER
Habib Helen
| finished 00:24 |
|||||||||
11:30 | Volleyball Hall Zvolen |
Boys
- Pool A
#3
GER
Germany
0
ITA
Italy
3
| Finished | |||||||||
11:33 | Sports Park Tennis Court 3 |
Girls
- Singles - First Round
#26
POL
Czajka Antonina
7 6
DEN
Fridthjof Cecilie
6 2
| Finished | |||||||||
11:39 | Sports Park Tennis Court 6 |
Girls
- Singles - First Round
#28
GER
Farber Philippa
6 3 6
LTU
Vladson Laima
3 6 0
| Finished | |||||||||
11:40 | Sports park Athletics |
Decathlon Shot Put 5kg Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
11:47 | Sports Park Judo |
Boys
-60 kg - Round 2 #18
GER
Boecker Florian
LAT
Golubevs Kirils
| finished 02:01 |
|||||||||
12:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
MAG Qualification - Subdivision 2
NISSINEN Jukka Ole
MOUSICHIDIS Daniel KOVALENKO Maxim | Finished | |||||||||
12:25 | Sports Park Judo |
Girls
-48 kg - Repechage Round 1 #14
GER
Habib Helen
AUT
Harrer Ronja
| finished 03:53 |
|||||||||
12:34 | Sports Park Judo |
Boys
-60 kg - Quarter-Final #25
POL
Ignasiak Ksawery
GER
Boecker Florian
| finished 01:22 |
|||||||||
13:03 | Sports Park Tennis Court 2 |
Girls
- Singles - First Round
#31
SLO
Kovacic Nala
6 7
GRE
Zoumpoulaki Melina
3 5
| Finished | |||||||||
13:15 | Sports Park Judo |
Girls
-48 kg - Repechage Round 2 #19
BEL
Sibille Victoria
GER
Habib Helen
| finished 00:13 |
|||||||||
14:04 | Sports Park Judo |
Boys
-60 kg - Semi-Final #37
GER
Boecker Florian
AZE
Karimli Nurlan
| finished 00:00 |
|||||||||
14:05 | Sports Park Badminton Baseline Sport Arena - 1 |
Girls
- Singles - Groups - Group 6
#15
GER
Stern Marie
8
GBR
Kumar Varsha
5
| Retired | |||||||||
15:35 | Sports Park Tennis Court 6 |
Mix
- Doubles - First Round
#28
GER
Farber / Sickenberger
6 4 8
FIN
Lagerbohm / Bibanina
3 6 10
| Finished | |||||||||
16:00 | City routes of Banska Bystrica |
Time Trial - 8,4 km
KINGS Bent
BENZ Benedikt FIETZKE Paul | Finished | |||||||||
16:15 | Sports Park Badminton Baseline Sport Arena - 3 |
Boys
- Singles - Groups - Group 6
#27
GER
Pongratz Luis
16 12
DEN
Thomasen Salomon
21 21
| Finished | |||||||||
16:30 | Badin Basketball Hall |
Boys
- Group A
#7
GER
Germany
98
CRO
Croatia
83
| Finished | |||||||||
16:47 | Sports Park Judo |
Girls
-48 kg - Bronze #21
GER
Habib Helen
TUR
Boga Pinar
| finished 04:00 |
|||||||||
17:14 | Sports Park Judo |
Boys
-60 kg - Bronze #42
UKR
Viskov Nazar
GER
Boecker Florian
| finished 02:46 |
|||||||||
17:15 | Sports park Athletics |
Decathlon High Jump Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
17:30 | Sports park Athletics |
Discus Throw 1kg Girls
ECHTERHOFF Frieda Roberta
| Finished | |||||||||
17:45 | Sports Park Badminton Baseline Sport Arena - 3 |
Girls
- Singles - Groups - Group 6
#32
IRL
Shochan Michelle
23 21
GER
Stern Marie
21 18
| Finished | |||||||||
18:00 | Sports park Swimming |
Boys - 100m backstroke - Finals
PASSEK Vincent
| Finished | |||||||||
18:05 | Sports park Swimming |
Girls - 400m freestyle - Finals
ACKERMANN Julia
| Finished | |||||||||
18:12 | Sports Park Tennis Court 4 |
Mix
- Doubles - First Round
#30
POL
Czajka / Wazny
6 6
AUT
Rabl / Rosenkranz Koenig
1 4
| Finished | |||||||||
18:13 | Sports park Swimming |
Boys - 100m freestyle - Semifinals
RAJE Michael
| Finished | |||||||||
18:30 | Handball Hall Zvolen , Zvolen |
Boys
- Handball - Preliminary Round A
#1004
GER
Germany
30
SLO
Slovenia
19
| Finished | |||||||||
18:34 | Sports park Swimming |
Boys - 200m medley - Semifinals
MACHT Sascha
| Finished | |||||||||
18:54 | Sports park Swimming |
Girls - 200m breaststroke - Semifinals
LUDWIG Lena
| Finished | |||||||||
19:00 | University Basketball Hall |
Girls
- Group A
#8
BEL
Belgium
65
GER
Germany
52
| Finished | |||||||||
19:05 | Sports park Athletics |
Decathlon 400 Metres Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
19:06 | Sports park Swimming |
Boys - 200m breaststroke - Finals
HOLLANK Emilian
| Finished | |||||||||
19:20 | Sports park Athletics |
Race Walk 5000 m Girls
FEIGL Lara Jolie
| Finished | |||||||||
19:50 | Sports park Swimming |
Boys - 1500m freestyle - Final Heats
SCHUBERT Arne
| Finished | |||||||||
20:20 | Sports park Athletics |
100 Metres Boys Final
KANTZOG David Christian
| Finished | |||||||||
20:30 | Detva Handball Hall , Detva |
Girls
- Handball - Preliminary Round B
#1010
GER
Germany
26
CRO
Croatia
18
| Finished | |||||||||
Wed, 27 Jul | ||||||||||||
Start Time | Location | Event | Status | |||||||||
09:30 | Sports park Athletics |
Decathlon 110 m Hurdles Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
09:44 | Sports park Swimming |
Girls - 200m freestyle - Heat 5
ACKERMANN Julia
SELIMOVIC Zara | Finished | |||||||||
09:45 | Sports Park Badminton |
Boys
- Singles - Round 1
#4
UKR
Tsarehorodtsev Ivan
17 9
GER
Pongratz Luis
21 21
| Finished | |||||||||
10:00 | Sports Park Judo |
Boys
-73 kg - Round 1 #2
ARM
Torosyan Artak
GER
Lehniger Joseph
| finished 01:01 |
|||||||||
10:03 | Sports park Swimming |
Boys - 200m backstroke - Heat 4
HAMMER Finn
| Finished | |||||||||
10:12 | Sports park Athletics |
110 m Hurdles Boys Heat 2
TOLDY Jonatan Bela Miklos
| Finished | |||||||||
10:15 | Sports park Athletics |
Decathlon Discus Throw 1,5kg Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
10:17 | Sports park Swimming |
Girls - 100m butterfly - Heat 3
RIEFSTAHL Yara-Fay
| Finished | |||||||||
10:22 | Sports park Swimming |
Girls - 100m butterfly - Heat 5
LUKOSCH Fee
| Finished | |||||||||
10:28 | Sports Park Judo |
Boys
-66 kg - Round 1 #10
ROU
Oancea Claudiu
GER
Liwocha Krystian
| finished 00:00 |
|||||||||
10:30 | Sports park Athletics |
Triple Jump Girls Qualifications B
EZE Edna Moisha Onyiyechi
| Finished | |||||||||
10:52 | Sports Park Judo |
Girls
-52 kg - Round 1 #4
GER
Riegert Helene
AUT
Sickinger Larissa
| finished 01:38 |
|||||||||
11:30 | Badin Basketball Hall |
Boys
- Group A
#9
FRA
France
79
GER
Germany
71
| Finished | |||||||||
11:59 | Sports Park Tennis Court 2 |
Boys
- Singles - Second Round
#14
GER
Sickenberger Tom
1 6 6
ITA
de Marchi Andrea
6 3 4
| Finished | |||||||||
12:00 | Sports Park Judo |
Boys
-66 kg - Round 2 #21
POR
Lourenco Goncalo
GER
Liwocha Krystian
| finished 01:20 |
|||||||||
12:35 | Sports Park Tennis Court 6 |
Girls
- Singles - Second Round
#12
LAT
Zeltina Beatrise
6 6
SWE
Bajraliu Linea
4 4
| Finished | |||||||||
12:39 | Sports Park Judo |
Girls
-52 kg - Round 2 #18
AZE
Valiyeva Aydan
GER
Riegert Helene
| finished 03:23 |
|||||||||
12:46 | Sports Park Tennis Court 3 |
Girls
- Singles - Second Round
#13
POL
Czajka Antonina
6 1
GER
Farber Philippa
7 6
| Finished | |||||||||
12:56 | Sports Park Tennis Court 4 |
Girls
- Singles - Second Round
#14
FIN
Bibanina Daria
0 4
ESP
Gatell Pelaez Marina
6 6
| Finished | |||||||||
13:00 | Sports Park Badminton |
Boys
- Singles - Quarter Final
#10
SWE
Makboul Romeo
21 20 21
GER
Pongratz Luis
18 22 15
| Finished | |||||||||
13:10 | Sports Park Judo |
Girls
-57 kg - Round 2 #23
GER
Bauer Sara Joy
EST
Nurm Anna Liisa
| finished 00:00 |
|||||||||
13:16 | Sports Park Tennis Court 5 |
Boys
- Singles - Second Round
#15
LAT
Zagars Arturs
6 6
EST
Mandelkorn Samuel
3 1
| Finished | |||||||||
13:29 | Sports Park Judo |
Boys
-66 kg - Quarter-Final #27
GER
Liwocha Krystian
TUR
Demirel Ibrahim
| finished 02:06 |
|||||||||
13:43 | Sports Park Tennis Center Court |
Girls
- Singles - Second Round
#15
ITA
Nosei Aurora
1 6 6
CZE
Slamenikova Marie
6 2 4
| Finished | |||||||||
14:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
WAG Qualification - Subdivision 3
KEVRIC Helen
JAUCH Meolie Maria GOTTHARDT Marlene | Finished | |||||||||
14:51 | Sports Park Judo |
Boys
-66 kg - Repechage Round 2 #35
KOS
Hyseni Muharrem
GER
Liwocha Krystian
| finished 02:33 |
|||||||||
15:26 | Sports Park Judo |
Boys
-66 kg - Repechage Round 3 #40
GER
Liwocha Krystian
BEL
Marinx Ray
| finished 02:53 |
|||||||||
16:00 | Sports park Athletics |
Decathlon Pole Vault Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
16:30 | Volleyball Hall Zvolen |
Boys
- Pool A
#6
GER
Germany
3
SVK
Slovakia
1
| Finished | |||||||||
18:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
WAG All Around Final
KEVRIC Helen
| Finished | |||||||||
18:11 | Sports park Swimming |
Girls - 200m freestyle - Semifinals
ACKERMANN Julia
| Finished | |||||||||
18:20 | Sports park Athletics |
Decathlon Javelin Throw 700g Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
18:24 | Sports park Swimming |
Boys - 200m backstroke - Semifinals
HAMMER Finn
| Finished | |||||||||
18:30 | Handball Hall Zvolen , Zvolen |
Boys
- Handball - Preliminary Round A
#1006
POR
Portugal
24
GER
Germany
32
| Finished | |||||||||
18:37 | Sports park Swimming |
Girls - 200m breaststroke - Finals
LUDWIG Lena
| Finished | |||||||||
18:52 | Sports park Swimming |
Girls - 100m butterfly - Semifinals
LUKOSCH Fee
| Finished | |||||||||
18:57 | Sports park Swimming |
Boys - 200m medley - Finals
MACHT Sascha
| Finished | |||||||||
19:00 | University Basketball Hall |
Girls
- Group A
#12
FIN
Finland
56
GER
Germany
50
| Finished | |||||||||
19:20 | Sports park Athletics |
Decathlon 1500 Metres Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
20:30 | Detva Handball Hall , Detva |
Girls
- Handball - Preliminary Round B
#1012
NOR
Norway
24
GER
Germany
25
| Finished | |||||||||
21:00 | Sports park Athletics |
Decathlon Boys
ADLER Alvar Nik
| Finished | |||||||||
Thu, 28 Jul | ||||||||||||
Start Time | Location | Event | Status | |||||||||
Sports Park Badminton |
Mix
- Doubles - Round 1
#28
GER
Pongratz / Stern
| Bye | ||||||||||
Sports Park Badminton |
Mix
- Doubles - Round 2
#46
GBR
Leigh / Kumar
GER
Pongratz / Stern
| Walkover | ||||||||||
09:35 | Sports park Swimming |
Boys - 50m freestyle - Heat 4
PASSEK Vincent
| Finished | |||||||||
09:38 | Sports park Swimming |
Boys - 50m freestyle - Heat 6
RAJE Michael
| Finished | |||||||||
09:50 | Sports park Swimming |
Girls - 100m backstroke - Heat 4
BEIERLING Klara Sophie
| Finished | |||||||||
10:01 | Sports park Swimming |
Boys - 100m breaststroke - Heat 2
BILTAEV Subajr
| Finished | |||||||||
10:01 | Sports Park Judo |
Boys
-90 kg - Round 1 #2
SWE
Velut Alfred
GER
Szymainski Paul
| finished 03:49 |
|||||||||
10:04 | Sports park Swimming |
Boys - 100m breaststroke - Heat 3
HOLLANK Emilian
| Finished | |||||||||
10:07 | Sports park Athletics |
Heptathlon 100 m Hurdles Girls Run 2
HENSE Maresa
| Finished | |||||||||
10:08 | Sports Park Tennis Court 2 |
Boys
- Singles - Quarterfinal
#7
POR
Silva Joao Dinis
6 1
ESP
Planella Hernandez Sergio
7 6
| Finished | |||||||||
10:09 | Sports Park Tennis Court 4 |
Boys
- Singles - Quarterfinal
#4
LAT
Zagars Arturs
1 2
GER
Sickenberger Tom
6 6
| Finished | |||||||||
10:10 | Sports Park Tennis Center Court |
Boys
- Singles - Quarterfinal
#5
CZE
Kumstat Jan
7 6
SLO
Angeli Paolo
6 1
| Finished | |||||||||
10:21 | Sports park Swimming |
Girls - 200m medley - Heat 4
BENKLER Noelle
| Finished | |||||||||
10:25 | Sports park Swimming |
Girls - 200m medley - Heat 5
RIEFSTAHL Yara-Fay
| Finished | |||||||||
10:32 | Sports park Athletics |
100 m Hurdles Girls Heat 2
KAUL Emma
| Finished | |||||||||
10:33 | Sports park Swimming |
Boys - 100m butterfly - Heat 2
RAJE Michael
| Finished | |||||||||
10:35 | Sports park Swimming |
Boys - 100m butterfly - Heat 3
MACHT Sascha
| Finished | |||||||||
10:35 | Sports park Athletics |
Shot Put 3kg Girls Qualifications B
DZIOBEK Finja
| Finished | |||||||||
10:46 | Sports park Swimming |
Girls - 100m breaststroke - Heat 3
LUDWIG Lena
| Finished | |||||||||
10:46 | Sports Park Judo |
Girls
-63 kg - Round 1 #8
GER
Noack Nele
LUX
Coussu Kenza
| finished 02:02 |
|||||||||
10:59 | Sports Park Judo |
Boys
-81 kg - Round 1 #14
GER
Ohneiser Lukas
GRE
Kyvelidis Panagiotis
| finished 00:00 |
|||||||||
11:00 | City routes of Banska Bystrica |
Road Race - 57,8 km
MESSEMER Joelle
RUCKER Tina BETZINGER Antonia | Finished | |||||||||
11:06 | Sports park Swimming |
Boys - 200m freestyle - Heat 5
REINKE Simon
| Finished | |||||||||
11:10 | Sports park Athletics |
Heptathlon High Jump Girls
HENSE Maresa
| Finished | |||||||||
11:13 | Sports Park Judo |
Boys
-90 kg - Round 2 #17
HUN
Kenderesi Peter
GER
Szymainski Paul
| finished 01:19 |
|||||||||
11:25 | Sports Park Tennis Court 4 |
Girls
- Singles - Quarterfinal
#7
SLO
Kovacic Nala
0 1
GER
Farber Philippa
6 6
| Finished | |||||||||
11:50 | Sports Park Tennis Center Court |
Girls
- Singles - Quarterfinal
#6
SVK
Jamrichova Renata
6 4 6
TUR
Kurt Irem
4 6 3
| Finished | |||||||||
12:22 | Sports Park Judo |
Girls
-63 kg - Round 2 #20
NED
Leysner Mika
GER
Noack Nele
| finished 03:27 |
|||||||||
12:33 | Sports Park Judo |
Boys
-81 kg - Round 2 #23
FRA
Puchly Thomas
GER
Ohneiser Lukas
| finished 00:15 |
|||||||||
12:55 | Sports Park Judo |
Girls
-70 kg - Round 2 #18
GER
Buddenkotte Ronja
MDA
Tugutschii Adelina
| finished 02:21 |
|||||||||
13:18 | Sports Park Judo |
Girls
-63 kg - Quarter-Final #26
CZE
Skalska Anna
GER
Noack Nele
| finished 00:00 |
|||||||||
13:55 | Sports Park Judo |
Girls
-70 kg - Quarter-Final #25
SLO
Koren Nika
GER
Buddenkotte Ronja
| finished 02:36 |
|||||||||
14:20 | Sports Park Judo |
Boys
-81 kg - Repechage Round 1 #32
EST
Pilt Karl-Johannes
GER
Ohneiser Lukas
| finished 02:49 |
|||||||||
14:50 | Sports Park Judo |
Girls
-70 kg - Repechage Round 2 #33
UKR
Videneieva Alisa
GER
Buddenkotte Ronja
| finished 01:28 |
|||||||||
15:20 | Sports Park Judo |
Girls
-63 kg - Semi-Final #37
ISR
Primo Kerem
GER
Noack Nele
| finished 00:00 |
|||||||||
15:28 | Sports Park Judo |
Girls
-70 kg - Repechage Round 3 #39
GER
Buddenkotte Ronja
ROU
Balogh Hanna
| finished 00:38 |
|||||||||
16:00 | City routes of Banska Bystrica |
Road Race - 65,8 km
KINGS Bent
BENZ Benedikt FIETZKE Paul | Finished | |||||||||
16:31 | Sports Park Judo |
Girls
-63 kg - Bronze #42
FRA
Cabaret Naomi
GER
Noack Nele
| finished 02:09 |
|||||||||
16:35 | Sports park Athletics |
High Jump Girls Qualifications A
OBETA Ella Oluchi
| Finished | |||||||||
17:00 | Sports park Athletics |
Pole Vault Girls
TORBOHM Eva Lotte
| Finished | |||||||||
17:50 | Sports park Athletics |
110 m Hurdles Boys Final
TOLDY Jonatan Bela Miklos
| Finished | |||||||||
18:00 | Sports park Athletics |
Heptathlon Shot Put 3kg Girls
HENSE Maresa
| Finished | |||||||||
18:03 | Sports park Swimming |
Boys - 50m freestyle - Semifinals
RAJE Michael
| Finished | |||||||||
18:22 | Sports park Swimming |
Boys - 100m breaststroke - Semifinals
BILTAEV Subajr
| Finished | |||||||||
18:33 | Sports park Swimming |
Girls - 200m medley - Semifinals
BENKLER Noelle
| Finished | |||||||||
18:39 | Sports park Swimming |
Boys - 100m butterfly - Semifinals
MACHT Sascha
| Finished | |||||||||
18:45 | Sports park Athletics |
2000 m Hurdles Girls
LINDNER Jule Jutta
| Finished | |||||||||
18:52 | Sports park Swimming |
Girls - 100m breaststroke - Semifinals
LUDWIG Lena
| Finished | |||||||||
18:58 | Sports park Swimming |
Boys - 200m freestyle - Semifinals
REINKE Simon
| Finished | |||||||||
19:09 | Sports park Swimming |
Girls - 200m freestyle - Finals
ACKERMANN Julia
| Finished | |||||||||
19:15 | Sports park Swimming |
Boys - 200m backstroke - Finals
HAMMER Finn
| Finished | |||||||||
19:37 | Sports park Athletics |
Heptathlon 200 Metres Girls Run 2
HENSE Maresa
| Finished | |||||||||
Fri, 29 Jul | ||||||||||||
Start Time | Location | Event | Status | |||||||||
09:30 | Sports park Athletics |
Heptathlon Long Jump Girls
HENSE Maresa
| Finished | |||||||||
09:37 | Sports park Swimming |
Girls - 50m freestyle - Heat 5
BEIERLING Klara Sophie
| Finished | |||||||||
09:56 | Sports park Swimming |
Boys - 400m medley - Heat 3
SCHUBERT Arne
| Finished | |||||||||
10:02 | Sports park Swimming |
Boys - 400m medley - Heat 4
HAMMER Finn
| Finished | |||||||||
10:04 | Sports Park Tennis Court 2 |
Boys
- Singles - Semifinal
#2
FIN
Lagerbohm Linus
6 3 3
CZE
Kumstat Jan
4 6 6
| Finished | |||||||||
10:10 | Sports Park Tennis Court 4 |
Boys
- Singles - Semifinal
#3
ESP
Planella Hernandez Sergio
6 7
GER
Sickenberger Tom
4 5
| Finished | |||||||||
10:12 | Sports Park Tennis Court 3 |
Girls
- Singles - Semifinal
#3
ITA
Nosei Aurora
2 0
GER
Farber Philippa
6 6
| Finished | |||||||||
10:12 | Sports park Athletics |
High Jump Girls Final
OBETA Ella Oluchi
| Finished | |||||||||
10:30 | Sports park Athletics |
Shot Put 3kg Girls Final
DZIOBEK Finja
| Finished | |||||||||
10:50 | Sports park Athletics |
Long Jump Boys
SCHMITT Fabius
| Finished | |||||||||
11:01 | Sports Park Judo |
Girls
-78 kg - Round 1 #2
BIH
Lubura Lana
GER
Niemeyer Mathilda Sophie
| finished 00:22 |
|||||||||
11:30 | Volleyball Hall Zvolen |
Boys
- Semifinals 5-8
#1
GER
Germany
3
BEL
Belgium
2
| Finished | |||||||||
11:33 | Sports Park Judo |
Boys
+100 kg - Round 2 #22
GER
Nikitenko Nikita
UKR
Yaroshenko Fedir
| finished 01:20 |
|||||||||
11:45 | Sports Park Badminton |
Mix
- Doubles - Round 3
#55
ITA
Rauner / Piccinin
14 11
GER
Pongratz / Stern
21 21
| Finished | |||||||||
11:48 | Sports Park Judo |
Girls
-78 kg - Quarter-Final #9
UKR
Lytvynenko Yelyzaveta
GER
Niemeyer Mathilda Sophie
| finished 03:07 |
|||||||||
11:52 | Sports Park Judo |
Boys
+100 kg - Quarter-Final #27
GEO
Tabatadze Giorgi
GER
Nikitenko Nikita
| finished 03:36 |
|||||||||
12:31 | Sports Park Judo |
Boys
+100 kg - Repechage Round 2 #35
EST
Kirna Kabriel
GER
Nikitenko Nikita
| finished 00:17 |
|||||||||
13:02 | Sports Park Judo |
Girls
-78 kg - Repechage Round 2 #19
GER
Niemeyer Mathilda Sophie
SLO
Heric Vanessa Asja
| finished 03:27 |
|||||||||
13:17 | Sports Park Judo |
Boys
+100 kg - Repechage Round 3 #40
GER
Nikitenko Nikita
CYP
Antoniou Giannis
| finished 03:27 |
|||||||||
14:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
MAG Apparatus Final - Pommel horse
MOUSICHIDIS Daniel
| Finished | |||||||||
14:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
WAG Apparatus Final - Vault 2
KEVRIC Helen
GOTTHARDT Marlene | Finished | |||||||||
14:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
WAG Apparatus Final - Uneven bars
KEVRIC Helen
JAUCH Meolie Maria | Finished | |||||||||
14:00 | University Basketball Hall |
Girls
- Semifinals 5-8
#14
SLO
Slovenia
48
GER
Germany
34
| Finished | |||||||||
14:25 | Sports Park Tennis Court 4 |
Boys
- Singles - 3rd place
#1
FIN
Lagerbohm Linus
3 4
GER
Sickenberger Tom
6 6
| Finished | |||||||||
14:45 | Sports Park Badminton |
Mix
- Doubles - Quarter Final
#60
GER
Pongratz / Stern
21 17 21
SUI
Rimmer / Zarrouk
18 21 13
| Finished | |||||||||
14:50 | Sports Park Tennis Center Court |
Girls
- Singles - Final
#1
SVK
Jamrichova Renata
6 6
GER
Farber Philippa
1 0
| Finished | |||||||||
16:01 | Sports Park Judo |
Girls
-78 kg - Bronze #21
GER
Niemeyer Mathilda Sophie
SRB
Stjepanovic Jovana
| finished 03:19 |
|||||||||
17:30 | Sports park Athletics |
Heptathlon Javelin Throw 500g Girls
HENSE Maresa
| Finished | |||||||||
18:03 | Sports park Swimming |
Girls - 50m freestyle - Semifinals
BEIERLING Klara Sophie
| Finished | |||||||||
18:08 | Sports park Swimming |
Girls - 800m freestyle - Final Heats
ACKERMANN Julia
| Finished | |||||||||
18:20 | Sports park Athletics |
Triple Jump Girls Final
EZE Edna Moisha Onyiyechi
| Finished | |||||||||
18:21 | Sports park Swimming |
Boys - 400m medley - Finals
HAMMER Finn
| Finished | |||||||||
18:30 | Detva Handball Hall |
Girls
- Handball - Main Round
#1015
GER
Germany
25
DEN
Denmark
26
| Finished | |||||||||
18:35 | Sports park Swimming |
Boys - 100m breaststroke - Finals
BILTAEV Subajr
| Finished | |||||||||
18:40 | Sports park Swimming |
Girls - 100m breaststroke - Finals
LUDWIG Lena
| Finished | |||||||||
18:45 | Sports park Swimming |
Boys - 200m freestyle - Finals
REINKE Simon
| Finished | |||||||||
19:00 | Badin Basketball Hall |
Boys
- Semifinals
#16
LTU
Lithuania
94
GER
Germany
81
| Finished | |||||||||
19:05 | Sports park Swimming |
Girls - 200m medley - Finals
BENKLER Noelle
| Finished | |||||||||
19:15 | Sports park Athletics |
Heptathlon 800 Metres Girls
HENSE Maresa
| Finished | |||||||||
19:37 | Sports park Swimming |
Girls - 50m freestyle - Finals
BEIERLING Klara Sophie
| Finished | |||||||||
20:30 | Handball Hall Zvolen |
Boys
- Handball - Main Round
#1016
GER
Germany
37
CRO
Croatia
19
| Finished | |||||||||
21:00 | Sports park Athletics |
Heptathlon Girls
HENSE Maresa
| Finished | |||||||||
Sat, 30 Jul | ||||||||||||
Start Time | Location | Event | Status | |||||||||
09:00 | Sports Park Badminton |
Mix
- Doubles - Semi Final
#62
GER
Pongratz / Stern
20 7
TUR
Bodur / Aktas
22 21
| Finished | |||||||||
09:00 | University Basketball Hall |
Girls
- Placement Match 7-8
#17
SVK
Slovakia
56
GER
Germany
59
| Finished | |||||||||
10:30 | Volleyball Hall Zvolen |
Boys
- Classification 5-6
#2
GER
Germany
1
POL
Poland
3
| Finished | |||||||||
10:34 | Sports Park Judo |
Teams
- Round 1 - Group C
#11
GER
Germany
4
POR
Portugal
0
| finished | |||||||||
11:00 | Sports Park Badminton |
Mix
- Doubles - Final
#63
POL
Golas / Janko
16 17
TUR
Bodur / Aktas
21 21
| Finished | |||||||||
12:00 | Detva Handball Hall |
Girls
- Handball - Bronze Medal Match
#1019
GER
Germany
23
NOR
Norway
28
| Finished | |||||||||
12:02 | Sports Park Judo |
Teams
- Round 2 - Group C
#22
GER
Germany
4
ESP
Spain
1
| finished | |||||||||
13:44 | Sports Park Judo |
Teams
- Quarterfinal
#27
FRA
France
4
GER
Germany
3
| finished | |||||||||
14:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
MAG Apparatus Final - Parallel bars
NISSINEN Jukka Ole
| Finished | |||||||||
14:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
WAG Apparatus Final - Floor exercise
KEVRIC Helen
| Finished | |||||||||
14:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
MAG Apparatus Final - Vault 2
KOVALENKO Maxim
| Finished | |||||||||
14:00 | Stadium of Artistic Gymnastics Banská Bystrica |
MAG Apparatus Final - Horizontal bar
NISSINEN Jukka Ole
MOUSICHIDIS Daniel | Finished | |||||||||
14:00 | Badin Basketball Hall |
Boys
- Bronze Medal Match
#19
SLO
Slovenia
75
GER
Germany
87
| Finished | |||||||||
14:00 | Handball Hall Zvolen |
Boys
- Handball - Final
#1020
DEN
Denmark
28
GER
Germany
29
| Finished | |||||||||
14:59 | Sports Park Judo |
Teams
- Repechage
#30
GER
Germany
4
ROU
Romania
2
| finished | |||||||||
16:46 | Sports Park Judo |
Teams
- Bronze medal
#34
GER
Germany
3
GEO
Georgia
4
| finished | |||||||||